Solina

Planując noclegi w Bieszczadach wielu turystów wybiera noclegi w Solinie. Ta malowniczo położona miejscowość znana jest turystom i chętnie odwiedzana o każdej porze roku. Połonina Caryńska, znana też jako Berehowska, to jedna z połonin, leżących w Bieszczadach. Rejsy odbywają się codziennie. Najważniejszym punktem wycieczki dla odwiedzających Solinę jest spacer po zaporze, niektórzy pokuszą się o zwiedzenie jej wnętrza, jeszcze inni wybiorą się na rejs stateczkiem po zalewie. Nad Soliną znjdziemy wiele miejsc noclegowych takich jak domki, pokoje gościnne, kwatery prywatne, wille, apartamenty, pensjonaty, agroturystykę, ośrodki wyczasowe, wypoczynkowe czy hotele.

Cały obszar bieszczadzkich jezior-w sumie bez mała 24 km2, to strefa ciszy, dlatego nie wolno używać na nich sprzętu motorowodnego, tylko łodzi, pływających pod żaglami i przy pomocy wioseł. Szczególnie dogodne warunki do żeglowania panują w czerwcu oraz we wrześniu i październiku. Przed powstaniem zapory i elektrowni wieś znajdowała się w miejscu obecnego dna zbiornika. Rejs specjalny uzgadniany jest indywidualnie, można więc nie tylko określić czas, ale również wybrać trasę.

Planując urlop warto wybrać noclegi Solina , miejscowość jest ośrodkiem sportów wodnych i przystanią dla statków spacerowych. To świetne miejsce na aktywne spędzenie weekendu, bo oprócz wspomnianych wcześniej atrakcji wodnych, znajduje się tu wiele tras rowerowych oraz nordic walking.

Solina jest najpopularniejszą miejscowością w całych Bieszczadach. Dzięki licznym atrakcjom oraz świetnej bazie noclegowej noclegi Solina wybierają turyści z całej Polski. Zmienne, porywiste wiatry pozwalają wówczas amatorom pływania żaglówkami na wykazanie się pełnymi umiejętnościami żeglarskimi.

Bieszczady oferują ciekawe szlaki turystyczne, rowerowe oraz możliwość uprawiania sportów wodnych nad jeziorem Solińskim. Najważniejszym punktem wycieczki dla odwiedzających Solinę jest spacer po zaporze, niektórzy pokuszą się o zwiedzenie jej wnętrza, jeszcze inni wybiorą się na rejs stateczkiem po zalewie. Narciarstwo biegowe też jest dobrze rozwinięte, na pewno nie będziecie się tu nudzić.

Zimą stoki narciarskie oferują szeroki zakres usług. Jest objęta ochroną, z tego względu, że wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ma ok. 5 km i jest świetnie widoczna z głównej drogi w Bieszczadach – wielkiej obwodnicy. Dziś to miasteczko przyciągające wielu turystów letników, kolonie, wycieczki szkolne. Szczególnie w sezonie przypomina ona inne znane polskie kurorty – pełno tu sklepów, ulicznych straganów z pamiątkami, serami, grzybami itp. Wypływają stąd statki, którymi można zwiedzić prawie wszystkie zakątki jeziora. Miejscowość ma doskonałą bazę noclegową. Port Solina to przystań tuż przy Zaporze Solińskiej. Z roku na rok przybywa gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów czy domków do wynajęcia. Z tej opcji korzystają chętnie rodziny grupki przyjaciół.