Noclegi Białka Tatrzańska

Ferie w Białce Tatrzańskiej spędzają miłośnicy białego szaleństwa. Znajdują się tu doskonale przygotowane stacje i wyciągi narciarskie, z możliwością wypożyczenia i serwisu sprzętu. Miejscowości zasłynęła w Polsce jak i za granicą za sprawą doskonałego ośrodka narciarskiego „Kotelnica Białczańska”. Poza licznymi wyciągami narciarskimi oddane do dyspozycji turystów są również trasy biegowe o różnej długości, śnieżne safari na skuterach, kuligi, quadowe wyprawy off-roadowe jak również Lodowe miasteczko, składające się z trzech lodowisk. W jej najbliższej okolicy znaleźć można różne ciekawe i wyjątkowe miejsca do zwiedzania lub uprawiania czynnego wypoczynku oraz zapierające dech w piersiach, cudowne górskie widoki. W czasie zimy Białka Tatrzańska noclegi domki pochwalić się może fantastycznymi warunkami do uprawiania sportów zimowych, dlatego też powstało w tym miejscu kilka ośrodków narciarskich.

Wieś ma szczególne położenie – od południowej strony swój początek ma dolina prowadząca do Tatr Bielskich, dzięki której Białka Tatrzańska jest mocno nasłoneczniona, co z kolei łagodzi ostry, górski klimat. Jest to jeden z powodów, dla których turyści kilkanaście lat temu pokochali Białkę i zaczęli coraz częściej odwiedzać to miejsce, pozwalając wsi na dynamiczny rozwój. Baza noclegowa z każdym rokiem rozwija się coraz prężniej. Popularne są domki Białka Tatrzańska i coraz częściej apartamenty. Przez wszystkie z nich prowadzi jeden z piękniejszych szlaków turystycznych na Podhalu, zwany Wierchową Drogą bądź też Drogą Królewską. Drugie określenie związane jest z legendą która mówi, że tędy właśnie król Jan Kazimierz z pomocą miejscowych górali uciekał przed Szwedami na Węgry. Z tego też powodu, mimo skromnej przeszłości, obecnie Białka Tatrzańskanoclegi blisko Zakopanego każdego roku zyskuje kolejnych wielbicieli stanowiąc miejscowość letniskową z wieloma atrakcjami oraz z niesamowitym otoczeniem. Natomiast ostatnim trendem i nowościa na spędzanie wolnego czasu są Monsterrollery. Właściciele gwarantują moc wrażeń, sporą dawkę adrenaliny oraz fantastyczną zabawę na terenowych hulajnogach. Miejscowość oferuje łagodne stoki z szerokimi trasami dla narciarzy i snowboardzistów. 

O atrakcyjności miasta stanowi również dogodna komunikacja drogowa, ponad kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych w nowoczesnych obiektach wczasowych, hotelach i pensjonatach oraz rozbudowana sieć gastronomiczna. W Białce funkcjonuje również wypożyczalnia quadów, są prowadzone indywidualne nauki jazdy tymi sprzętami. Położenie Białki Tatrzańskiej sprawia, iż jest ona idealną bazą na rozpoczęcie wycieczek górskich i rowerowych.